Створити умови для творчої та корисної праці осіб із інвалідністю має на меті соціальне підприємство підтримане Проектом ПРОМІС в рамках Фонду МСП на Франківщині.Так, в Коломиї вже обладнано нове приміщення для швацької майстерні, люди з інвалідністю проходять навчання із пошиття екоторбинок, а також налагоджується співпраця із сувенірними крамницями для збуту виробів.

”Місто вже виділило ділянку та кошти на майстерню, йде встановлення павільйону площею 30 квадратних метрів. Завдяки Проекту ПРОМІС закупили швацьке устаткування для нього. Для керівника проекту та осіб з інвалідністю вже провели навчальні тренінги. Матеріал, який закупили для виготовлення екоторбинок особливий – домоткане лляне полотно, що не має у складі синтетики та спанбонд – нетканий матеріал із вторинної сировини. Спеціально для екоторбинок ми розробляємо логотип” – розказує керівниця ініціативи Ірини Юрах, ГО “Саме час”.

Глобальна пандемія наклала свій відбиток на хід реалізації ініціативи, це змусило ініціаторів шукати нових підходів та гнучко підлаштовуватись під умови сучасності.

“Навчання методиці та техніці пошиття еко-сумок потребує особливої уваги осіб з інвалідністю, – зауважує Ірина Лерш, співкоординатор ініціативи від Єдиного центру надання реабілітаційних та соціальних послуг міста Коломиї, – тож протягом літа фахівці з крою та шиття навчали потенційних учнів майстерні-осіб із інвалідністю. Ми дуже сподіваємось, що робота майстерні налагодиться та особи з інвалідністю будуть мати змогу самостійно шити екосумки і реалізовувати їх.”

Зараз в рамках ініціативи продовжується навчання волонтерів, які допомагатимуть особам з інвалідністю, а також розробляють інструменти для промоції та реалізації екоторбинок у Коломиї та інших регіонах онлайн.

Підтримуючи такі соціальні підприємства Проект ПРОМІС допомагає на практиці впроваджувати інклюзивні зміни у містах, створює умови для соціалізації людей з інвалідністю та підтримує обрану стратегію збалансованого природокористування у містах.