Site_11-11_ua

Упродовж останніх років серед жінок у Кременчуці з’явилося багато охочих започаткувати власну справу у творчій сфері. Утім, не всі жінки мали можливість отримати професійні знання й навички, які дуже потрібні для втілення таких задумів. У місті не було організації, яка б допомогла охочим доступно здобути творчу спеціалізацію. Та у 2020 році для талановитих мешканок Кременчука з’явилися нові можливості: у травні свої двері відчинила студія креативних мистецтв ArtElf. Запуск її роботи відбувся завдяки зусиллям ГО «Центр інновацій та соціально-бізнесових ініціатив» за підтримки міської ради та проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС).

quot

«У Кременчуці часто проходять фестивалі та ярмарки, де представлені різноманітні креативні вироби ручної роботи. Жителі міста, а особливо жінки, неодноразово цікавились у місцевих майстринь, захоплюючись їхніми витворами: «А де ж такого можна навчитись?» Ініціатива зі створення творчої студії фактично виникла у відповідь на вже наявний запит. Сформувалась ідея створити навчальний центр, де збиратимуться майстри з креативної індустрії та охочі навчатися конкретних видів мистецтва. Для нас важливим було те, щоб усе зосереджувалося в одній локації і щоб навчальний процес був структурований та грамотно організований. І нам вдалося це зробити!» — розповіла Оксана Кузьменко, керівниця проекту «Створення умов для розвитку підприємництва у місті Кременчуці через облаштування студії креативних мистецтв ArtElf»

За підтримки Проекту ПРОМІС для роботи студії орендували приміщення, виконали ремонтні роботи, придбали меблі та необхідне обладнання. Уже влітку в ArtElf успішно відбулися перші чотири навчальні курси на такі теми: флористика й декор, сухе та мокре валяння, живопис, виготовлення ляльки ручної роботи. Учасницями навчальних заходів стали 30 жінок. Серед учениць були мами в декреті, багатодітні мами, пенсіонерки та жінки з інвалідністю. Крім творчих занять, для учасниць було організовано семінари щодо створення та ведення бізнесу. Навчання було спрямоване на те, щоб жінки опанували нову спеціалізацію та за бажання могли вигідно монетизувати її.

quot

«Ми хотіли створити для жінок різносторонні можливості, щоб вони не лише вчилися працювати руками. Нашим завданням було дати ученицям розуміння, що з хенд-мейду можна робити бізнес. Звичайно, бізнес-навчанням зацікавилися не всі, адже не кожна відчуває в собі сили і сміливість офіційно запускати власну справу. Для тих, хто все ж брав участь, було дуже пізнавально. Викладачі ділились інформацією, наприклад, щодо відкриття ФОП, вибору групи оподаткування, давали рекомендації з продажу. Також організували для жінок круглий стіл «Креативність у менеджменті. Професійна впевненість», де запрошена психологиня розповідала ученицям про вигідне позиціонування себе під час продажу товарів. При запуску підприємницької діяльності жінки можуть розраховувати на нашу підтримку — зокрема, надаємо безкоштовну юридичну та бухгалтерську допомогу», — додала Оксана Кузьменко.

Учениці студії вже поступово приміряють на себе роль підприємниць. Двоє з них подали цьогоріч свої бізнес-ідеї на конкурс стартапів, який було проведено в Кременчуці в рамках Urban Business Fest. Фестиваль відбувається за сприяння міської ради, Інституту розвитку Кременчука та Проекту ПРОМІС задля підтримки молодих підприємців. І хоча проекти випускниць ArtElf не здобули перемоги, жінки набули безцінного досвіду та отримали заряд мотивації на майбутній розвиток омріяної справи.

quot

«Я займаюсь пошиттям одягу та його художнім розписом. Як творчій людині, мені постійно потрібні нові джерела натхнення, тож за черговою його порцією пішла на навчання в студію ArtElf. Пройшла чудові курси флористики та живопису. У процесі вирішила підготувати свій бізнес-проект на конкурс стартапів: він націлений на відкриття шоуруму для місцевих дизайнерів, які створюють своїми руками різні креативні речі, одяг, взуття, аксесуари. Я була приємно вражена тою підтримкою, якою оточили мене представниці студії ArtElf при підготовці до конкурсу. Хоч я й не виграла, але набутий досвід, безумовно, дуже цінний для мене, і я певна, що він пригодиться мені надалі. Важко переоцінити, скільки корисного взяла для себе і з творчих занять, і з тренінгів щодо розвитку бізнесу», — розповіла Руслана Кедрук, учениця студії креативних мистецтв ArtElf.

Якраз напередодні Urban Business Fest за підтримки Проекту ПРОМІС у Кременчуці було проведено дводенний тренінг із підприємництва для жінок. Учениці студії ArtElf також стали учасницями заходу й дізналися про ідеї та інструменти для створення власної справи, навчалися створювати бізнес-план і розробляти авторський бренд.

quot

«На тренінгу найбільш актуальною для мене була інформація про алгоритм відкриття магазину на Etsy. Та й у цілому було дуже пізнавально, багато цікавого дізналась зі сфери маркетингу. Я вже близько п’яти років вишиваю бісером, виготовляючи різні вироби на замовлення. Навесні дізналася про навчальні курси в студії ArtElf, і вирішила спробувати те, із чим раніше не була знайома: техніку мокрого валяння та виготовлення текстильних ляльок. Навчання в студії добре організоване, викладачі працювали з нами на високому рівні, доступно і зрозуміло пояснювали. Кожну ученицю забезпечили високоякісними матеріалами. Також приємно вразили сучасне обладнання та гарний інтер’єр майстерні.

Я також подавала свій бізнес-проект на конкурс стартапів. Моєю ідеєю є відкриття майстерні вишивки бісером. Згідно з моїм баченням, це має бути місце, де збираються жінки, щоб якісно провести кілька годин свого дозвілля, навчитися нового та виготовити своїми руками унікальний виріб — наприклад, вишиту бісером сорочку. Попри те що на конкурсі не вдалось здобути перемоги, не покидаю амбіцій втілити свій проект. Поки що мене стримує невизначена ситуація з карантином, адже хочу розвивати ініціативу власне на основі живих зустрічей, а не онлайн-уроків», — поділилася Вікторія Герасимчук, учениця студії креативних мистецтв ArtElf.

Наприкінці вересня студія ArtElf провела своєрідний екзамен для учасниць навчальних курсів: жінки презентували свої вироби на ярмарку декорів і хенд-мейду та проводили майстер-класи для охочих мешканців міста. А в жовтні студія організувала виставку акварельного живопису в міській художній галереї — спільний проект двох викладачок студії, одна з яких власноруч виготовляє сувенірні іграшки, а інша їх малює. Тож студія не лише навчає креативної майстерності та допомагає підприємцям-початківцям у старті власної справи, а ще й згуртовує місцевих майстрів, організовує освітні заходи, виставки, ярмарки, виготовляє та продає творчі продукти й послуги. Отже, Проект ПРОМІС підтримує комплекс системних дій, що сприятиме подальшому розвитку креативної сфери та мікропідприємництва у Кременчуці.


pdf Завантажити історію У Кременчуці вчать жінок, як створити бізнес із мистецтва у pdf.