Джерело: ВГО «Клуб мерів»

19-20 травня в бізнес-центрі «Кристал» відбулась навчальна сесія з місцевого економічного розвитку, організована Всеукраїнською громадської організацією «Клуб мерів» спільно з Проектом міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС) за підтримки Асоціації міст України. У заході взяли участь міські голови та заступники з 30-ти міст 17 областей України.

Урочисте відкриття навчання розпочалося з вітальних слів президента ВГО «Клуб мерів» Володимира Удовиченка, директора Проекту «ПРОМІС» Олександра Кучеренка та заступника виконавчого директора Асоціації міст України Валерія Баранова. Організатори налаштували учасників на плідне та конструктивне навчання та зарядили позитивними емоціями.

Перший день навчальної сесії розпочався з основоположних моментів: експерти розповіли учасникам про саму концепцію місцевого економічного розвитку (МЕР), готовність громади до МЕР та інстутиційне забезпечення й управління МЕР. Вступна частина плавно перейшла до другої частини – розгляду українських реалій та таких важливих моментів, як критерії та принципи «доброго демократичного врядування», розгляду поняття партисипативної демократії, форм взаємодії органів місцевого самоврядування з громадськістю.

Третій розділ навчання включав в себе розгляд стратегічних інструментів МЕР (методологія та сучасна практика стратегічного планування, маркетинг та брендинг території). Учасники із захопленням слухали канадійського експерта, головного радника з питань врядування Проекту «ПРОМІС» Кейді Ворд. Також розглядалися питання щодо створення сприятливого бізнес-клімату, інструментів стимулювання та підтримки малого й середнього бізнесу, а також нових інструментів збереження і розвитку існуючих підприємств.

Четверта частина навчання, яка розпочалась у другий день навчання, була присвячена одній з найактуальніших та найболючишіх тем для територій – залученню інвестицій. На учасників чекала низка практичних завдань, які вони виконували у командах, вчилися пошукам ідеального інвестора, а також шляхам ефективного просування та рекламування інвестиційних можливостей, плідній взаємодії місцевої влади з інвесторами. Також у даному блоці розглядалися питання з розвитку трудових ресурсів та упровадження інновацій в цьому напрямку.

Остання, п’ята частина, була присвячена методам фінансування місцевого економічного розвитку, моніторингу МЕР та, відповідно, оцінці результатів.

Задоволені учасники, які отримали безліч корисної інформації та практичних навиків, за підсумками навчальної сесії отримали відповідні сертифікати та висловили бажання щодо подальшої участі у навчально-практичних семінарах «Клубу мерів», у тому числі – організованих спільно з Проектом «ПРОМІС».