Засіданням Спостережної ради офіційно розпочато діяльність проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС)
Засіданням Спостережної ради офіційно розпочато діяльність проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС)

30 вересня 2015 року в м. Києві установчим засіданням Спостережної ради офіційно розпочато діяльність проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС).

Близько 30 учасників взяли участь у засіданні, серед них представники Посольства Канади в Україні, органів центральної виконавчої влади – Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, представники обласних державних адміністрацій чотирьох (4) пілотних областей, Федерації канадських муніципалітетів та Асоціації міст України.

Головною метою засідання були конкретизація пріоритетних напрямків діяльності Проекту ПРОМІС, узгодження та затвердження положення про Спостережну раду Проекту та її складу, затвердження Плану робіт Проекту на перший рік впровадження. Спостережна рада Проекту створена як спільний орган управління та ухвалює усі ключові документи: плани робіт, кошториси, річні звіти.

З вітальним словом до учасників засідання звернулися Посол Канади в Україні Роман Ващук, Голова Регіонального муніципалітету Дюрем, провінція Онтаріо, Роджер Андерсон та представник Міністерства економічного розвитку і торгівлі Леонід Буравльов. Пан Посол висловив сподівання, що протягом наступних шести років робота Проекту принесе позитивні зміни для громад та підприємців пілотних областей, а також сприятиме процесу децентралізації в Україні.

Спостережна рада заслухала Звіт про початкову стадію впровадження Проекту та результати конкурсного відбору міст, обговорила план реалізації Проекту в цілому та пріоритетні напрямки роботи у 2015-2016 роках. Так, вже в цьому році з шістнадцятьма (16) містами-партнерами будуть укладені Меморандуми про співпрацю, розпочнеться розробка стратегічних планів розвитку територіальних громад, буде здійснена оцінка якості надання адміністративних послуг у містах-партнерах та оцінка потреб міст щодо маркетингу територій. Також планується розробити методологію проведення аналізу регуляторного середовища міст-партнерів, провести дослідження стану і сформувати перелік кращих практик розвитку інфраструктури, підтримки бізнесу, створити базу даних інституцій підтримки бізнесу в цільових регіонах, та багато іншого.