Джерело: Офіційний сайт Запорізької ОДА , Управління у справах преси та інформації

Канадські інвестори підтримують ініціативи запорізької влади та планують розширити партнерствоПерший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Давтян провів зустріч з Надзвичайним та Повноважним послом Канади в Україні паном Романом Ващуком. Сторони обговорили можливості співпраці у галузі економіки та сільського господарства, реалізації міжнародної технічної допомоги проекту ПРОМІС, а також  залучення до Запорізького регіону інвестицій.

За словами пана Ващука, співробітництво на регіональному рівні є важливим елементом відносин особливого партнерства між Україною і Канадою. Цей аспект двосторонніх зв’язків підкріплюється наявністю в Канаді численної української громади, яка сприяє налагодженню й підтриманню партнерства з регіонами і містами України у найрізноманітніших сферах, включаючи культуру, науку та освіту, бізнес тощо. Також дипломат відзначив, що Запорізька область має високий потенціал та перспективи розвитку, саме тому канадська сторона готова підтримати проекти,  які пропонує запорізька влада, а також не тільки продовжити, а й розширити спільне партнерство.

Для Запорізької області співробітництво з Канадою цінне насамперед  можливістю переймати позитивний досвід стратегічного планування та налагодження діалогу між бізнесом та владою.

Хотілося би відзначити співпрацю області з Проектом партнерства Канада-Україна «Регіональне врядування та розвиток», який реалізовувався Канадським інститутом урбаністки за підтримки Канадського агентства міжнародного розвитку.

Також нам дуже приємно, що Федерація Канадських Муніципалітетів обрала наш регіон для реалізації Проекту «Партнерство для розвитку міст», який сьогодні надає дієву підтримку у формуванні стратегій розвитку найбільших міст області.

Нова стратегія регіонального розвитку Запорізької області до 2020 року також розроблена за участю Проекту.

На черзі – спільна робота над регіональною програмою підтримки малого і середнього бізнесу та інвестиційною стратегією.

Крім цього, починаючи з 2008 року Запорізька область бере участь у реалізації Українського Проекту розвитку плодоовочівництва. Сьогодні цей проект продовжує працювати в нашому регіоні і робить значний внесок у підвищення потенціалу фермерів, підприємців та інших представників галузі, – зазначив Дмитро Давтян.

Начальник Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації Артур Бойко у свою чергу зупинився на питаннях безпеки для іноземних інвесторів.

Сьогодні, завдяки спільним зусиллям українських військових та світового співтовариства, у Запорізькій області так само безпечно, як і в західних регіонах.

Ви особисто могли переконатися, що ситуація у нас стабільна та контрольована. Ми будемо раді прийняти бізнес-місії та запрошуємо ваших підприємців відвідати форуми і виставки, які проводитимуться в Запоріжжі.

Враховуючи успішний досвід Українського Проекту розвитку плодоовочівництва в нашому регіоні, ми пропонуємо розглянути можливість продовжити підтримку розвитку малого бізнесу в селах шляхом створення сільськогосподарських кооперативів.

Подібний проект реалізується за підтримки уряду Канади у Львівській області,  є плани його поширення на територію Івано-Франківської, Дніпропетровської та Херсонської областей. Запорізька область бажає долучитися до цього проекту, бо

у нас такий проект може бути реалізований не менш успішно, а потреба в такій ініціативі для  жителів наших сіл величезна, – підкреслив посадовець.

Підбиваючи підсумки зустрічі, Дмитро Давтян зазначив, що у наших двосторонніх відносин є великі перспективи розвитку та подальшого співробітництва.

Упевнений, що вже скоро будуть певні позитивні результати. Ми сподіваємось на підтримку з канадського боку в усіх спільних програмах та проектах, у першу чергу – в реалізації програми ПРОМІС,  де вже є певні результати, але роботу в цьому напрямку буде продовжено, – запевнив посадовець.