Джерело – Запорізька ОДА
foto-1 (1)

В облдержадміністрації розпочато дводенний тренінг на тему: «Застосування інвестиційних інструментів у громадах». У заході взяли участь начальник Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації Артур Бойко, експерти та консультанти проекту ПРОМІС Олександр Ігнатенко, Олександр Дудка, Світлана Кругляк, Володимир Мороз, представники територіальних громад Запорізької області.


– Сьогоднішній тренінг проводиться нашими партнерами – проектом «Партнерство для розвитку міст». Застосування інвестиційних інструментів у громадах – це ті знання, які вам необхідні, щоб представити власні проекти перед інвесторами. Наразі боротьба за іноземні чи державні інвестиції – це здорова конкуренція. Всі території Запорізької області мають великий потенціал, проте треба навчитися його презентувати, правильно залучати інвестиції та вміти показати себе для того, щоб залучити до співпраці партнерів, − зазначив  Артур Бойко.

До практичної роботи долучилися головний експерт з міжвідомчої співпраці та економічного розвитку Проекту ПРОМІС Олександр Ігнатенко, консультант з інвестицій Проекту Олександр Дудка, регіональний координатор Проекту ПРОМІС Світлана Кругляк та Володимир Мороз.

Учасники тренінгу розкрили такі теми: «Інструменти місцевого економічного розвитку, завдання інвестиційних інструментів для місцевого економічного розвитку, види інвестицій і джерела залучення фінансових ресурсів, жорсткі і м’які фактори конкурентоспроможності», «Інвестиційний паспорт – дзеркало інвестиційної привабливості громади, покроковий план формування інвестиційного паспорта», «Визначення потенційних інвесторів, яких зможуть зацікавити бізнес-можливості, що були запропоновані чотирма ігровими командами; розгляд прикладів залучення реальних інвестицій у громади, аналогічні чотирьом умовним громадам ділової гри», «Взаємодія з державними інституціями, які працюють у сфері залучення інвестицій», «Діяльність агенцій регіонального і місцевого розвитку для залучення інвестицій – теорія і практика» тощо.

По закінченню тренінгу його учасники отримають відповідні сертифікати та зможуть поширювати власний досвід на місцях та використовувати його у практичній діяльності.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю