SV_00014

Джерело: веб-сайт Вінницької міської ради

Вінницький міський голова Сергій Моргунов взяв участь у дводенній Міжнародній конференції «#Міста та зміни: досягнення, перспективи». Конференцію організували в рамках проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Очільник міста розповів про низку реалізованих проектів спільно з Проектом ПРОМІС, які були спрямовані на залучення інвестицій, розвиток малого та середнього бізнесу, поліпшення взаємодії з громадським сектором.

Сьогодні, у перший день конференції, українські та міжнародні експерти працювали у форматі онлайн. Приділили увагу питанням децентралізації та розвитку громад, інноваційних інструментів прозорості влади та залучення громадськості, взаємодії влади та бізнесу, а також впливу гендерної рівності на соціальній і економічний розвиток громад.

Під час панельної дискусії модератор Олександр Ігнатенко, зазначив що Вінниця вибрала інвестиційний напрямок співпраці з Проектом ПРОМІС.

За 5 років партнерства було спільно реалізовано низку важливих проектів, зокрема, розроблено важливі програмні та стратегічні документи, які зараз успішно впроваджуються. Під час обговорення міський голова Сергій Моргунов подякував за тісну співпрацю та відзначив позитивний вплив реалізованих ініціатив на розвиток громади.

«По-перше, ми розробили з Проектом ПРОМІС кілька важливих документів, які на сьогоднішній день успішно впроваджуються. А саме: Програма посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва Вінницької міської об’єднаної територіальної громади – вона діяла з 2017 до 2020 року, а також Програма розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької міської територіальної громади на 2021-2023 роки, яка була затверджена минулого року. По-друге, у тісній співпраці з експертами Проекту ПРОМІС створено кілька дієвих інструментів та комунікаційних майданчиків для ефективної взаємодії влади та бізнесу. Важливо, що при їх розробці були застосовані принципово нові підходи, які відповідають викликам та вимогам сьогодення. Наприклад, ми одні із найперших в Україні запровадили механізм фінансової підтримки підприємців. Вже три роки ми компенсуємо частково відсотки за залученими кредитами для малого та середнього підприємництва за рахунок коштів міського бюджету, і це дозволяє стимулювати економічний розвиток», – каже Сергій Моргунов.

Як зазначив очільник міста, також в рамках співпраці з Проектом ПРОМІС було започатковано проведення освітніх заходів для підприємців у рамках Проекту «Марафон можливостей для бізнесу».

У результаті проекту «Відкрита регуляторна платформа» вдалось покращити регуляторне середовище. За результатами перегляду діючих регуляторних актів міської ради та її виконкому, було скасовано 16 рішень.

«Якщо говорити про інші напрямки роботи, то за підтримки ПРОМІС було створено міський простір хаб «Місто змістів», який став майданчиком для налагодження системного діалогу між громадськими організаціями, міською радою та усіма, хто зацікавлений у співпраці заради розвитку громади. На базі хабу об’єдналося близько 40 різних громадських організацій, де постійно проводяться активна робота. Важливий для нас проект – розробка бренду міста Вінниці у співпраці з агентством Fedoriv. І на сьогодні ми активно його впроваджуємо. Звичайно COVID-19 за останній рік уповільнив наші плани, але разом із тим ми уже їх підкоригували. І розуміємо, що як тільки у нас з’явиться можливість, ми будемо продовжувати розвивати ці проекти», – додав міський голова.

Варто відзначити, що у партнерстві з Проектом ПРОМІС у 2020 році розроблено унікальний і єдиний на той час для України документ – Програму розвитку соціального підприємництва. На сьогодні здійснюється реалізація проектів, які сприяють розвитку соціального і жіночого підприємництва на території громади.

Один із стратегічних напрямків роботи у сфері економіки є розвиток індустріальних парків. Наразі на території міста їх 3: Вінницький індустріальний парк, «Вінницький кластер холодильного машинобудування», «Вінтер Спорт».

«Робота наших індустріальних парків – окрема тема для розмов. За останніх чотири роки, маючи програми підтримки бізнесу та інвесторів, нам вдалося запустити роботу трьох заводів, і вітчизняні та закордонні інвестори мали можливість та зацікавленість інвестувати безпосередньо в економіку країни саме у місті Вінниці», – додав міський голова Сергій Моргунов.

Участь у першому дні Міжнародної конференції взяв і заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря. Він розповів, як розвиватимуться громади у рамках реформи децентралізації.

«Один із напрямків, які ми плануємо розвивати в 2021 році, – це проекти економічного розвиту. Не менше 30% коштів із державного бюджету, як інвестиції, будуть спрямовуватися на проекти розвитку. В 2021 році буде підтримано створення індустріальних парків, центрів креативної економіки, наукових парків. Один із таких надзвичайно цікавих проектів є у Вінниці. І сподіваємося, що найближчими роками він буде усішно реалізований. Дуже приємно сьогодні бути в одній панельній дискусії із міським головою Вінниці», – додав Іван Лукеря.

Довідка:

Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС) спрямовано на зміцнення муніципального сектору в Україні, впровадження ефективного демократичного управління та прискорення економічного розвитку шляхом підвищення спроможності українських міст у сфері демократизації врядування та місцевого економічного розвитку; створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу; підтримку процесу децентралізації та інтегрованого планування розвитку на місцевому, регіональному та національному рівнях.

Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.