Джерело: Новини Полтавщини

1Незалежно від професійної приналежності, соціального статусу, рівня заробітної плати чи статі: сучасне суспільство вкотре доводить, що для досягнення успіху чи кар’єрного зросту не існує гендерного розмежування. Рівність прав чоловіків та жінок стає сталою аксіомою та впроваджується на всіх рівнях прогресивної світової політичної практики.

25 лютого у Полтавському художньому музеї розпочалося робоче засідання Секції з забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків і жінок Асоціації міст України (АМУ). Засідання спрямоване на розгляд, обговорення питань гендерної рівності у різних сферах суспільно-політичної діяльності та напрацювання можливих напрямків розв’язання цього питання у контексті державного та міжнародного масштабів.

Із цією метою до Полтави завітали експерти та експертки українського та світового рівня, серед них: менеджерка Проекту ПРОМІС Мар’яна Нікула; національний координатор з питань впровадження Європейської хартії рівності Володимир Нижник; депутатка Йорктонської (Канада) міської ради Ренді Гулден. Також до заходу долучилися представники міської влади, приватні підприємиці, очільниці громадських організацій, представники та представниці різних сфер діяльності міста.

Так, менеджерка Проекту ПРОМІС Мар’яна Нікула розпочала з подяки за ініціативу проведення засідання у Полтаві.


“Дуже вдячна представникам влади Полтави, які з величезним ентузіазмом та гостинністю запропонували проводити це виїзне засідання саме у цьому місті, у серці України. Приємно, що питання гендерної рівності зараз впроваджується на національному та міжнародному рівнях. Звісно, є чимало перепон, але і багато позитивних змін. Проект ПРОМІС займається розбудовою міського правління та працює із 16 містами України в чотирьох регіонах. Крім того, ми активно займаємося підтримкою теми гендерної рівності. Завдяки плідній співпраці з різноманітними організаціями, зокрема АМУ, ми розширили свою діяльність у цьому напрямку. Попередньо ми надавали широку підтримку жінкам-підприємицям у розбудові малого і середнього бізнесу, наразі ми на національному рівні підтримуємо жіночий конгрес та намагаємося розширити свої можливості з розв’язання гендерного питання”.

Заступник міського голови Тетяна Юрченко привітала гостей з Канади, з різних міст України та подякувала партнерам, Проекту ПРОМІС, представникам АМУ за допомогу в організації дійства.


“Для Полтави це визначна подія, яку ми давно планували та нарешті сьогодні втілили в життя. Зараз ідея рівності прав й можливостей чоловіків та жінок закріплена на державному рівні, але подібні засідання презентують не лише загальну обізнаність у цьому питанні, а й його практичне вивчення, напрацювання ряду думок, ідей, рішень, що дадуть змогу нівелювати гендерні стереотипи на всіх рівнях влади. Також ми плануємо провести влітку тематичний форум, що буде стосуватися питань гендерної рівності, адже світові та вже національні практики доводять, що роль жінки у громадсько-політичному житті чи в будь-яких інших сферах дуже важлива”.

Так, за словами Тетяни Юрченко, в Україні близько 24 мільйонів працездатних осіб, з них 16 мільйонів жінок та 8 — чоловік. Лише половина із 16 мільйонів жінок на сьогодні забезпечені роботою. Цей показник потрібно змінювати на краще, адже жінки постійно доводять суспільству, що здатні показувати відмінні результати та успішно реалізувати себе у різних галузях суспільно-політичного життя.

Депутатка Йорктонської (Канада) міської ради Ренді Гулден зауважила, що мета її візиту не лише презентувати успішний досвід свого міста, а й дізнатися полтавські чи українські приклади ефективної роботи жінок щодо питання гендерної рівності:

“Я з нетерпінням чекаю на плідну роботу в рамках співпраці з Проектом ПРОМІС, Асоціацією міст України в контексті роботи з Комітетом забезпечення гендерної рівності. Ми маємо чудову нагоду обговорити такі нагальні питання, як рівність чоловіків та жінок в Україні і в кожному з наших міст зокрема. Але понад усе, для мене важливо почути про приклади роботи полтавців та полтавок з цим питанням, про практику впровадження різних ініціатив у ваших містах, щоб цим досвідом також поділитися у Канаді”.